Gry podwórkowe

Często zachodzimy w głowę, czym zająć dziecko, w co się bawić. Proste rzeczy najszybciej umykają naszej pamięci, ale jeśli zajrzymy w jej głąb, odnajdziemy dziesiątki, jeśli nie setki podwórkowych i domowych zabaw, które wypełniały nasze dzieciństwo. Dodajmy do tego nieograniczoną kreatywność naszych pociech i będziemy mieli ubaw po pachy przez cały dzień. Takie podwórkowe zabawy są najprostszą, najtańszą i najbardziej zwariowaną formą stymulacji rozwoju, profilaktyki rozwoju wad u dzieci oraz promocji zdrowia. Pieter Bruegel starszy w roku 1560 namalował obraz pt. „Zabawy dziecięce”, a na nim 78 zabaw, w tym wiele, które znamy do dzisiaj: ciuciubabkę, chodzenie na szczudłach, fajerkę… Skoro wtedy nie mieli z zabawami kłopotu, dlaczego my mielibyśmy go mieć?

Skarbonka idealna, czyli jak skutecznie uczyć oszczędzania

Edukacja finansowa dzieci kojarzy nam się głównie ze skarbonką. Nic dziwnego - często jest to pierwsza związana z finansami rzecz, która trafia w ręce naszego malucha. Tym bardziej zaskakuje fakt, że 90% rodziców, z którymi mam do czynienia, kupuje dzieciom nieodpowiednie skarbonki. Z dzisiejszego artykułu dowiecie się, jakie błędy popełniają rodzice najczęściej, wybierając skarbonki dla dzieci i dlaczego nieświadomie oduczają dzieci oszczędzania.

W oczekiwaniu na drugie dziecko

O tym, jak przygotować dziecko na pojawienie się rodzeństwa, dlaczego warto stworzyć przestrzeń na trudne emocje i czego możemy się spodziewać, gdy rodzina się powiększy, rozmawiamy z Agnieszką Stein, psycholog, propagatorką rodzicielstwa bliskości.

Subskrybuj to źródło RSS