Stacja Frajda

Klubokawiarnie, sale zabaw dla dzieci, możliwość twórczego spędzania czasu przez najmłodszych, a do tego zapach smakowitego ciasta i świeżej kawy... W poszukiwaniu takich miejsc nie musicie już jechać do Warszawy. Dobry trend tworzenia kafejek przyjaznych rodzinom zawitał także do mniejszych miejscowości. DaDa odwiedza tym razem Legionowo!

Co to takiego STACJA FRAJDA?

Stacja Frajda to miejsce stworzone z marzeń – marzeń mamy dwóch chłopców, która lubi spędzać czas z dziećmi, a nie obok nich. To miejsce stworzone dla rodzin, przestrzeń dla małych i dużych. Stacja Frajda to sala zabaw z salkami przeznaczonymi na warsztaty, zajęcia sportowe czy urodziny, a przy tym kawiarnia kusząca aromatem kawy i domowego ciasta.

Małymi krokami idziemy naprzód. Nasz sukces to zespół Stacji Frajda oraz stali klienci, którzy nas docenili i którzy lubią u nas i z nami spędzać czas. Zależy nam na własnych pomysłach i inicjatywach, nie chcemy kopiować rozwiązań z innych podobnych miejsc. Dzieci szybko się nudzą, więc mowa tu o bardzo wymagających klientach. Zaskoczyć ich – to dopiero jest wyzwanie!

Jakie zajęcia się u was odbywają? 

W czerwcu skończyliśmy projekt Potęga Młodych Talentów dla dzieciaków z Legionowa. Projekt, napisany wspólnie z Fundacją Myśl Lokalna, otrzymał fundusze na realizację z Urzędu Miasta. Wachlarz zajęć w projekcie był duży: język angielski, zajęcia teatralne, muzyczne, mali odkrywcy, fotografia, kreatywna plastyka czy ceramika. Wszystkie odbywały się u nas.

Od września rusza wtorkowy cykl zajęć MAMA i JA. Mamy wspólnie ze swoimi dziećmi będą poznawać świat poprzez zabawy ruchowe, zajęcia plastyczne czy gry słowne. Klub Badaczy Stacji Frajda to zajęcia dla starszaków oparte na eksperymentowaniu. Warsztaty LEGO Klocki – Twórcze Budowanie z Akademią Iwony Kalaman będą odbywały się regularnie raz w tygodniu, bo już w tej chwili cieszą się ogromną popularnością. Joga dla dzieci – metoda rainbowkids joga. Zajęcia pełne zabawy i wyobraźni – magiczna podróż za każdym razem w innym kierunku. Może na Marsa? Czemu nie! Nasza przestrzeń umożliwia nam zorganizowanie każdego typu zajęć. Nie ograniczamy się, słuchamy naszych klientów i staramy się wychodzić naprzeciw ich oczekiwaniom. Tym właśnie ma być Stacja Frajda: miejscem, które ma dawać radość wszystkim.

Czy mama lub tata również znajdą tu coś dla siebie?

Naszym największym marzeniem jest cykl warsztatów dla rodziców i dzieci. Wiemy, jak bardzo wszyscy potrzebujemy chwil spędzonych wspólnie z naszymi dzieci i jakim wyzwaniem jest ciekawie zorganizować je poza domem. Zajęcia plastyczne, wspólne tworzenie latawców czy budowanie kartonowego miasta to propozycje, które od września na stałe zagoszczą w naszej ofercie. Już teraz są ciekawym dodatkiem do naszej oferty urodzinowej w formie warsztatów z animatorem. Rodziców zapraszamy nie tylko na zajęcia, ale także do kawiarni oraz do skosztowania naszych domowych smakołyków.

Kawiarnia jest oddzielona od sali zabaw, dzięki czemu spędzony czas może być również chwilą relaksu lub miejscem spotkań ze znajomymi. Organizujemy także kameralne imprezy rodzinne (urodziny, chrzciny), na których jest dużo dzieci. Nasza przestrzeń daje nam wiele możliwości aranżacji.

Które z warsztatów są najbardziej popularne?

Wszystkie zajęcia cieszą się dużą popularnością wśród dzieci, ale na dwa z nich listy uczestników zapełniają się szczególnie szybko. Pierwsze to Warsztaty LEGO Klocki – Twórcze Budowanie z Akademią Iwony Kalaman. Zapraszamy na nie dzieciaki w wieku od 4 do 12 lat. Warsztaty polegają na kreatywnym budowaniu i znajdywaniu niekonwencjonalnych rozwiązań, jakie mogą dać klocki LEGO. Dzięki tym warsztatom dzieci ćwiczą motorykę ręki, wyobraźnię przestrzenną oraz przede wszystkim współpracę w grupie. Drugim popularnym rodzajem zajęć jest Klub Badaczy Stacji Frajda. Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku 5 - 11 lat. Nasza grupa badaczy poszerza się z tygodnia na tydzień. Dzieci wspólnie odkr ywają świat fizyki. Są to warsztaty z eksperymentami naukowymi, ukazujące twórcze i praktyczne zastosowanie praw fizyki i chemii.

Na naszych zajęciach dzieciaki budują, kombinują i – przede wszystkim - EKSPERYMENTUJĄ. Pracujemy z wykorzystaniem łatwo dostępnych materiałów, klubowicze mają więc szansę powtórzenia pokazu w domu, na podwórku, w szkole czy wśród przyjaciół. Zapraszamy przedszkolaki oraz dzieci w wieku szkolnym na przygodę ze światem nauki. To doskonałe połączenie wiedzy z zabawą! Hasła: „Chemiczne jojo”, „Balonowa rakieta”, „Wybuchające wulkany”, „Mrożąca sól”, „Znikający atrament”, „Lewitujące jajko”, „Prąd z ogródka” to tylko niektóre tematy naszych zajęć.

Co dobrego znajdziemy w waszym menu?

W Stacji Frajda stawiamy na rodzinną atmosferę, a co za tym idzie, w naszej kawiarni panuje domowy klimat. Staramy się, aby było zawsze smaczne domowe ciasto, deser z sezonowych owoców czy lodów, duży wybór herbat i pyszna kawa. Owocowe koktajle, lemoniada, ale także kakao i czekolada. Jest również kisiel z jabłkiem. W naszym menu królują też specjalne słodkości dla osób z celiakią czy cukrzycą, na przykład ciasto bezglutenowe. Dysponujemy wagą kuchenną, dzięki czemu rodzice dzieci z cukrzycą łatwo obliczą wymienniki węglowodanowe.

Chcemy, aby u nas każdy czuł się dobrze. Nie stwarzamy barier – wsłuchujemy się w potrzeby naszych gości i szybko na nie reagujemy. Jedna z naszych małych stałych klientek nie toleruje laktozy – specjalnie dla niej zamówiłyśmy lodowe sorbety, aby i ona mogła skorzystać z lodowego deseru. W menu urodzinowym dla dzieci nie ma chipsów i słonych paluszków – bardzo ograniczamy słodycze. Zamiast nich jest galaretka, popcorn, domowe babeczki (w razie potrzeby oczywiście bezglutenowe, orkiszowe lub inne), pizza owocowa czy owocowe szaszłyki.

Na co mogą liczyć goście, którzy was odwiedzą?

Dzieci na dobrą zabawę w świecie kolorowych zabawek i magicznych kulek w sali zabaw. Na codziennie nowe zajęcia i warsztaty, które swoim programem przyciągają nie tylko dzieci, ale i rodziców. Do dyspozycji dzieci jest sala kreatywności, gdzie można dowolnie korzystać z artykułów plastycznych, a miłe „ciocie” pomogą zrobić koraliki, smoka z rolek po papierze toaletowym czy ostatni hit – własnego minionka. Rodzice mogą spokojnie spędzić czas w kawiarni przy aromatycznej kawie, kolorowej gazecie czy ciekawej książce lub skorzystać z chwili relaksu w naszym ogródku.

Stacja Frajda to przestrzeń dla dużych i małych. Codziennie staramy się zaskakiwać naszych gości czymś nowym. Kartonowe puzzle, klocki do konstrukcji przestrzennych, puzzle, gry planszowe - nasze wyposażenie codziennie powiększa się o coś nowego. Zespół Stacji Frajda to doświadczone i zawsze pomocne „ciocie”, które chętnie pomogą w realizacji każdego pomysłu. Naszym celem jest znać imiona dzieciaków i sprawić, aby każde z nich wyszło z uśmiechem – co nie jest takie proste, biorąc pod uwagę, że dzieci nie chcą wychodzić ze Stacji Frajda wcale. Potrafimy je jednak przekonać, że jutro będzie nowy dzień i będą mogły znowu tutaj przyjść.

Dane kontaktowe

Więcej w tej kategorii: « Pompon FIGLE »